Happy Thanksgiving

Thanksgiving Day neboli Den díkůvzdání je tradiční  severoamerický svátek, který patří do období dožínek, kdy lidé vzdávají díky Bohu.

Vůbec první den díkůvzdání se konal v Americe na území dnešního státu Massachusetts roku 1621. Podle pověsti do Ameriky roku 1620 připluli z Anglie Otcové poutníci, kteří zde chtěli nalézt nový život a usadit se. Založili svoji kolonii a pojmenovali ji Plymouth. Bohužel připluli těsně před zimou a neměli takovou zásobu potravin, aby přečkali zimu, proto polovina kolonie přes zimu zemřela. Po zimě však narazili na kmen indiánů Wampanoag, který je naučil, jak pěstovat plodiny. Na konci sezóny se všichni společně sešli a oslavili úspěšný rok plný hojností a bohaté úrody. Kvůli tomu se od roku 1621 v Americe slaví Den díkůvzdání a od roku 1941 byl tento svátek ustanoven zákonem na čtvrtý čtvrtek v listopadu, tedy v rozmezí od 22. do 28.listopadu.

Při tomto svátku se sejde celá rodina a na stole nesmí chybět krocan s nádivkou a brusinkovou omáčkou a také dýňový koláč. Po celé 3 až 4 dny se Američané veselí a baví s rodinou a přáteli. Nemůže chybět ani tradiční americký fotbal, nakupování, průvody, v televizi běží speciální programy, apod.

26.11.2020

Míla Richtrová
Jsem lektorka prožitkové angličtiny pro každého. Miluji učit se s radostí, lehkostí, hravě a efektivně. Své poznatky a zkušenosti ráda předávám dál. Nesnáším nudu, proto jsou moje hodiny zábavné, pestré a zážitkové, s využitím všech smyslů a dovedností, zaměřené na rozvoj vědomostí i v dalších oblastech. V současné době učím online všechny věkové kategorie, od předškolních dětí po maturanty, od začátečníků po pokročilé.
Komentáře